RETROSTACJA indeks tytułów
 CENTRALA 
 
  RSS  START  EKRANY  DEFINICJA  MAPA  TYTUŁY  OPINIE  LINKI  STEAMPUNKOPEDIA   

 
Poniżej przedstawiamy spis wszystkich steampunkowych i dieselpunkowych utworów, omówionych na RETROSTACJI. Obok każdego tytułu znajduje się jeden lub kilka odnośników - ich symbole oznaczają poszczególne sekcje witryny:

  • EX - STEAMPUNK EXPRESS
  • LU - STEAMPUNK POD LUPĄ

Tytuły podzielone są na następujące kategorie:

LITERATURA SF FILMY KOMIKSY GRY KOMPUTEROWE
GRY "BEZ PRĄDU" INTERNET AUDIO & SCENA

Pozycje wydane w Polsce znajdziecie w dziale STEAMPUNK PO POLSKU.

 
Literatura SF
[do góry]

  • Andy Warhol's Dracula: Anno Dracula 1978-1979 [Kim Newman] - EX
  • Anno Dracula [Kim Newman] - EX
  • Antylód [Stephen Baxter] - EX
  • Bezduszna [Gail Carriger] - LU
  • Captain Nemo: The Fantastic History of a Dark Genius [Kevin J. Anderson] - EX
  • Castle in the Desert: Anno Dracula 1977 [Kim Newman] - EX
  • Coppola's Dracula [Kim Newman] - EX
  • Dinotopia: Kraina poza czasem [James Gurney] - EX
  • Dracula Cha Cha Cha [Kim Newman] - EX
  • Heroes & Monsters [Jess Nevins] - EX
  • Imć Hormagant Wokulski [Aleksander Głowacki] - LU
  • Judgment of Tears: Anno Dracula 1959 - patrz: Dracula Cha Cha Cha
  • Krwawy baron. Anno Dracula 1918 [Kim Newman] - EX
  • Lune seule le sait, La [Johan Heliot] - EX
  • Mars 1899 [Andrzej Pilipiuk] - EX
  • Morbid Initiation, A [Phillippe Boulle] - EX
  • Morlock Night [K.W. Jeter] - LU
  • Nomad of the Time Streams, A [Michael Moorcock] - LU
  • Other Log of Phileas Fogg, The [Philip Jose Farmer] - EX
  • Pandemonium [Johan Heliot] - EX
  • Tarzan Alive [Philip Jose Farmer] - EX
  • That Darn Squid God [Nick Pollotta, James Clay ] - LU
  • Who Dares Wins: Anno Dracula 1980 [Kim Newman] - EX
  • Wind Whales of Ishmael, The [Philip Jose Farmer] - EX
  • [Pan Verne i inwazja Marsjan] - LU

 
Filmy
[do góry]

  • Adventures of Brisco County, Jr., The [Carlton Cuse, Jefrey Boam] - LU
  • Adventures of Luther Arkwright, The [KouKou] - EXEX
  • Atlantyda: Powrót Milo [Tad Stones, Toby Shelton, Victor A. Cook] - EX
  • Atlantyda: Zaginiony ląd [Gary Trousdale, Kirk Wise] - EX
  • Bardzo Dziki Zachód [Barry Sonnenfeld] - LU
  • Bezkresne światy Herberta George'a Wellsa [Robert Young] - LU
  • Creature from the Black Lagoon [Guillermo del Toro] - EX
  • Cyberworld 3D - patrz: Tonight's Performance
  • Diabelski wynalazek [Karel Zeman] - LU
  • Dinotopia [Marco Brambilla] - EX
  • Dinotopia: The Series [Robert Halmi Sr., Robert Halmi Jr.] - EX
  • Golem z Limehouse [Terry Gilliam] - EX
  • Hrabia Monte Christo [Guillermo Del Toro] - EX
  • John Carter of Mars [Kerry Conran] - EX
  • Kinematograf [Tomasz Bagiński, Mateusz Skutnik] - LU
  • Laputa: Castle in the Sky [Hiyao Miyazaki] - LU
  • Last Exile [Koichi Chigira] - LU
  • Legend [Michael Piller, Bill Dial] - LU
  • Liga Niezwykłych Dżentelmenów [Stephen Norrington] - EXEXEXEX
  • Modern Compendium of Miniature Automata, The [Lycette Bros, Transience] - EX
  • Nadia: The Secret of Blue Water [Gainax] - EXLU
  • Octobriana & The Finger of Lenin [Jyrki Pitka, Risto L.J. Tuominen] - EX
  • Perestroika [Alexandrovich Friderici] - EX
  • Piramida strachu [Barry Levinson] - LU
  • Planeta Skarbów [John Musker, Ron Clements] - EX
  • Podróż do wnętrza Ziemi [Gavin Scott] - EX
  • Powrót do przyszłości 3 [Robert Zemeckis] - LU
  • Q.E.D. [John Hawkesworth] - LU
  • Riverworld [Alex Proyas] - EX
  • Robot Carnival [Katsuhiro Otomo i inni] - EXLU
  • Sakura Wars the Movie [Mitsuru Hongo] - EX
  • Sky Kapitan i świat jutra [Kerry Conran] - EXEX
  • Spirit of Wonder [Hongou Mitsuru, Takashi Anno] - LU
  • Sprawa Wampira z Whitechapel [Rodney Gibbons] - EX
  • Steamboy [Katsuhiro Otomo] - EXLUEX
  • Tajemnicze przygody Juliusza Verne'a [Gavin Scott] - LU
  • Tonight's Performance [REZN8] - EX
  • Transylvania [Stephen Sommers] - EX
  • Van Helsing [Stephen Sommers] - EXEXEX
  • Van Helsing: Londyńskie zlecenie [Sharon Bridgeman] - EX
  • W 80 dni dookoła świata [Frank Coraci] - EXEXEX
  • Wehikuł czasu [Simon Wells] - EX
  • Wild Wild West, The [Michael Garrison, Bruce Lansbury] - LULU
  • ZeppelinEX
  • [Trzy z dwoma] - EX

 
Komiksy
[do góry]

  • Adventures Extraordinaires d'Adele Blanc-Sec, Les [Jacques Tardi] - EX
  • Adventures of Luther Arkwright, The [Bryan Talbot] - LULUEXEX
  • Alternation [F.G. Haghenbeck, Carlos Barberi] - LUEX
  • Archard's Agents [Chuck Dixon] - EX
  • Arrowsmith: Za mundurem panny sznurem [Kurt Busiek, Carlos Pacheco] - EX
  • Barnum! In Secret Service to the USA [Howard Chaykin, David Tischman, Niko Henrichon] - EX
  • Batman/Houdini: The Devil's Workshop [Howard Chaykin, John Moore, Mark Chiarello] - LU
  • Batman: Gotham w świetle lamp gazowych [Brian Augustyn, Mike Mignola, P. Craig Russell] - EX
  • Batman: Nevermore [Len Wein, Guy Davis] - EX
  • Batman: Zagłada Gotham [Mike Mignola, Richard Pace, Troy Nixey] - EX
  • Batman: The Golden Streets of Gotham [Jan Van Meter, Cliff Chiang, Tommy Lee Edwards] - EX
  • Black Forest, The [Robert Tinnell, Todd Livingston, Neil Vokes] - EXEX
  • Brave Old World [William Messner-Loebs, Guy Davis, Phil Hester] - LU
  • Clock Maker, The [Jim Krueger, Matt Smith, Zach Howard] - EX
  • Daring Escapes [Tom Orzechowski, Andrew Grossberg, Alan Weiss] - LU
  • Dracula's Revenge [Matt Forbeck, Szymon Kudranski] - EX
  • Fort: Prophet of the Unexplained [Peter M. Lenkov, Frazer Irving] - EXEX
  • Gideon Faust, Warlock at Large [Len Wein, Howard Chaykin] - LU
  • Girl Genius [Kaja & Phil Foglio] - EX
  • Green Lantern: Evil's Might [Howard Chaykin, David Tischman, Marshall Rogers] - EX
  • Heart of Empire: The Legacy of Luther Arkwright [Bryan Talbot] - LU
  • JLA: Age of Wonder [Adisakdi Tantimedh, Galen Showman] - EX
  • JLA: The Island of Dr. Moreau [Roy Thomas, Steve Pugh] - EX
  • Josephine ["Clarence Weatherspoon" - Janusz Pawlak] - EXEX
  • Kastor Krieg [Robert Adler, Tobiasz Piątkowski, Ziuto Skupniewicz] - EXEXLU
  • Les Cites Obscures [Benoit Peeters, Francois Schuiten ] - EX
  • Liga Niezwykłych Dżentelmenów [Alan Moore, Kevin O'Neill] - LUEXEXEXEX
  • Ministry of Space [Warren Ellis, Chris Weston] - EX
  • Mr. Hero - The Newmatic Man [Neil Gaiman, James Vance, Ted Slampyak, Bryan Talbot i inni] - LU
  • Mroczne Miasta [Benoît Peeters, François Schuiten] - EX
  • Mythstalkers [Douglas Barre, Jiro] - EX
  • Necronauts [Gordon Rennie, Frazer Irving] - EX
  • Octobriana and the Russian Underground [Petr Sadecky] - EX
  • Odwet [Wojciech Nawrot] - LU
  • Past Imperfect: The Great War [Gary Wilkinson, Leigh Gallagher] - EX
  • Pattern [Piotr Kowalski, Rafał Gosieniecki] - EXEXEXLU
  • Phantasmata [Piotr Kowalski, Rafał Gosieniecki] - EX
  • Pierwsza brygada [Tobiasz Piątkowski, Krzysztof Janicz, Janusz Wyrzykowski] - LU
  • Priest [Min-Woo Hyung] - EX
  • Reguła Średnich [Łukasz Ryłko, Piotr Kraśnicki] - LU
  • Remarkable Worlds of Phineas B. Fuddle, The [Boaz Yakin, Erez Yakin] - LU
  • Rewolucje [Mateusz Skutnik] - LULULULU
  • Robur [Randy & Jean-Marc Lofficier, Gil Formosa] - EXEXEX
  • Ruse [Mark Waid, Butch Guice, Jeff Johnson] - EXEX
  • Scarlet Traces [Ian Edginton, Matt D'Israeli Brooker] - EXEXEX
  • Searchers, The [Colin Clayton, Chris Dows, Art Wetherell] - LU
  • Searchers, The: Apostle of Mercy [Colin Clayton, Chris Dows, Tim Perkins] - LU
  • Sex Bomba [Wojciech Nawrot] - LU
  • Sebastian O [Grant Morrison, Steve Yeowell] - LU
  • Shimmy [Janusz Wyrzykowski] - LU
  • Shinear [Bartek Marian Ślesiński, Maciej Simson Simiński] - EX
  • Spawn: Konfrontacja [Tom Orzechowski, Andrew Grossberg, Greg Capullo] - LU
  • Spirit of Wonder [Kenji Tsuruta] - LU
  • Stalin vs. Hitler [Alexey S. Lipatov] - EX
  • Steam Detectives [Kia Asamiya] - LU
  • Steampunk [Joe Kelly, Chris Bachalo] - LUEX
  • Storm [Martin Lodewijk, Don Lawrence] - EX
  • Teknophage [Neil Gaiman, Rick Veitch, Paul Jenkins, Bryan Talbot, Al Davison] - LU
  • Unearthly Gentleman, An [Randy & Jean-Marc Lofficier, Gil Formosa] - EX
  • Van Helsing: From Beneath the Rue Morgue [Joshua Dysart, Jason Alexander] - EX
  • Victorian, The [Trainor Houghton, Len Wein, Martin Montiel Luna, Claude St. Aubin i inni] - LUEX
  • W.E.S.T. [Xavier Dorison, Fabien Nury, Christian Rossi] - EX
  • Wild Wild West, The [Mark Ellis, Paul Davis, Darryl Banks, Robert Lewis] - LU
  • [Inspiracje, nie adaptacje] - LU

 
Gry komputerowe
[do góry]

  • Arcanum: Przypowieść o Maszynach & Magyi [Troika, Sierra] - LUEX
  • Crimson Skies [Microsoft, Ubi Soft] - EX
  • Curse: The Eye of Isis [Wanadoo, Asylum] - EXEX
  • Europa Universalis: Victoria [Paradox Entertainment] - EX
  • Iron Storm [Wanadoo, 4xStudio] - EX
  • Jeff Wayne's The War of the Worlds [Rage Software, GT Interactive] - LU
  • Jekyll & Hyde [Cryo, In Utero] - EX
  • Lighthouse: The Dark Being [Sierra] - LU
  • Lost Continents [VR1, Jaleco] - EX
  • Myst [Cyan] - LU
  • Podróż do wnętrza Ziemi [Frogwares, Micro Application] - EXEX
  • Priest [JC Entertainment] - EX
  • Pro Pinball: Fantastic Journey [Cunning, Empire] - LU
  • Sekret Nautilusa [Cryo, Wanadoo] - EXEX
  • Sherlock Holmes: Le Mystere de la Momie [Wanadoo, Frogwares] - EX
  • Sky Gunner [Sony] - EX
  • Space: 1889 [MicroProse] - LU
  • Steel Empire [Sega] - LU

 
Gry "bez prądu"
[do góry]

  • Adventures of Luther Arkwright, The [James Brunton] - LU
  • Age of Empire [Gareth-Michael Skarka] - LU
  • Castle Falkenstein [Mike Pondsmith] - LUEXLU
  • City of Clocks [James Knevitt] - EX
  • Crimson Skies [FASA] - EX
  • Crimson Skies: Collectable Miniatures Game [WizKids] - EX
  • DarkSteam [SteamPower] - EX
  • Deadlands: Doomtown [Pinnacle] - LU
  • Deadlands: Martwe Ziemie [Shane Lacy Hensley] - LU
  • Dracula's Revenge [Matt Forbeck] - EX
  • DragonMech [Joseph Goodman] - EX
  • Eberron Campaign Setting [Keith Baker] - EX
  • Extraordinary Gentlemen, The Game of [Alan Moore, Kevin O'Neill] - EX
  • Fire Opal of Set, The [James Brunton] - LU
  • Forgotten Futures [Marcus Rowland] - LUEX
  • Gear Krieg [James Maliszewski] - EX
  • Girl Genius: The Works [Cheapass] - EX
  • GURPS Steampunk [William Stoddard] - LU
  • Helden der Lufte [Thomas Waszmann] - EX
  • Iron Kingdoms [Matt Staroscik] - EX
  • Luft Krieg [Dream Pod 9] - EX
  • Machyna [Katerine H., Del E. ] - LU
  • Midgard - Abenteuer 1880 [Heinrich Glumper] - EX
  • Nautilus [Mayfair] - EX
  • OGL Steampunk [Alejandro Melchor] - EX
  • Orient Expedition [LEGO] - EX
  • Pandemonium [Bartosz Kubera] - EXEX
  • Parroom Station [Robert N. Charrette] - EX
  • Private Eye [Thilo Bayer] - EX
  • Reviresco (figurki i modele) - EX
  • Rippers: The Horror Wars [Pinnacle] - EX
  • Rippers RPG [Chris Dolunt] - EX
  • Space: 1889 [Frank Chadwick] - LULU
  • Steam & Steel [Christopher Allen] - EX
  • Terra Incognita [Scott Larson] - LU
  • Thyria Steamfantasy [Thomas Waszmann, Ann-Dorothee Schluter] - EX
  • Victorian Age: Vampire [Justin Achilli] - EX
  • Victoriana [John Tuckey] - EX
  • WarMachine [Privateer Press] - EX
  • Wolsung [Artur Ganszyniec, Maciej Sabat] - EXEX
  • Zeppelin Age, The [Marcus Rowland] - EXEX
  • Zero Zero [Mark Ricketts, Bryan Talbot] - EX
  • [Przedostatni bastion] - LU

 
Internet
[do góry]

  • Adventures on the Red Planet (galeria) - EX
  • Annotations [Jess Nevins] - EX
  • Boilerplate [Paul Guinan] - EXEX
  • Britannia Waives the Rules [Andrea L. Peterson] - EX
  • Furcadia: Steam Age 1885 [J Max Johnson] - EX
  • Mateen Greenway (galeria) - EX
  • Steam Age [Bobersun] - EX
  • Steampunk Anno Domini 1900 [Toho] - EX
  • Steampunk Welten [Matthias Reppish] - EX
  • Steam Trek [Stephen Vossler] - EXEX
  • Welcome to Steampunk [Cory Gross] - EX
  • Wold Newton UniverseEX
  • Would That It Were [Don F. Muchow] - EXEX
  • [Pokój z widokiem na świat] - LU

 
Audio & scena
[do góry]

  • Abney ParkLU
  • Adventures of Luther Arkwrigt, The [Big Finish Productions] - EX
  • Black Forest, The: Mystery in the Trenches [Robert Tinnell, Todd Livingston, Neil Vokes] - EX
  • Steam Age Symphony [Vernian Process, Joshua Pfeiffer] - EX
 STRONA GŁÓWNA  >> 


 RETROSTACJA © Krzysztof Janicz 2002-2008 | START | MAPA | KOMIKSY | KONTAKT |  RSS